KANCELARIA PARAFIALNA W OKRESIE PANDEMII:

- Drogą telefoniczną: 32 381 46 50

- Bezpośrednio po Mszach św.: w czwartek, sobotę oraz niedzielę.

Spotkania w sprawach związanych z przygotowaniem do Sakramentu Małżeństwa umawiamy indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną.

Uwaga! W kancelarii parafialnej obowiązują zasady pandemiczne (dystans i maseczki).

PRACE REMONTOWE - NUMER KONTA PARAFIALNEGO

• Po renowacji wrócił odnowiony Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Zakończyliśmy renowację stropu kościoła i remont ściany za organami.
  • Kończymy konieczny remont kapitalny organ wraz z prospektem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim DARCZYŃCOM za dotychczasowe ofiary składane na Fundusz Remontowy naszego kościoła.
Wdzięczni jesteśmy za każda ofiarę, która pozwoli pokryć do końca należności za wykonane prace.

Numer Konta: 18 1090 2011 0000 0001 2973 0779
Parafia Matki Bożej Niestającej Pomocy Piekary Śląskie ul. Powstańców Śl. 38

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020
Bóg udziela przebaczenia, bo zawsze kocha ludzi.

Wprowadzenie do liturgii

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

1.ZBIÓRKA NA ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ. Dziś w niedzielę po Mszach św. zbiórka na Ziemię Św. z Wielkiego Tygodnia, przeprowadzana w kościołach w Polsce we wrześniu w okolicach Święta Podwyższenia Krzyża św.

2.ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA , GABRIELA I RAFAŁA przypada we wtorek 29.09

3.MIESIĄC RÓŻAŃCOWY . W czwartek 1 dzień października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej . Zapraszamy do udziału w nabożeństwach według planu Pierwszy różaniec poprowadzi Zespół Charytatywny. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych domach i prywatnie.

4.WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS przypada w czwartek 1 października.

5.WSPOMNIENIE ANIOŁÓW STRÓŻÓW w piątek 2 października . Pamiętajmy o codziennej modlitwie do naszego Anielskiego Opiekuna.

6.WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA. Święty Franciszek z Asyżu, którego wspominamy w niedzielę 4 października to wielki miłośnik, Boga, człowieka i świata stworzonego. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o umiłowanie całego dzieła stworzenia i pokój dla świata.

7. W TYM TYGODNIU PRZYPADA I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca . Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa.

8. RÓŻANIEC Z UDZIAŁEM DZIECI w I piątek o 17.00
Dzieci szkolne klasy IV w tym tygodniu wraz z Panią Katechetką prowadzą różaniec w I piątek o 17.00

9.SPOWIEDŹ DZIECI I MSZA ŚW. SZKOLNA
Ze względów sanitarnych spowiedź św. dzieci i młodzieży została rozdzielona na małe grupy klasowe i odbędzie się w czwartek
według następującego planu
15.30 klasa IV, 16.00 klasa V, 17.00 klasa VI o 18.00 klasy VII i VIII Msza św. szkolna z udziałem rodziców klasy III w I piątek o 17.30. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią zachęcamy dzieci i młodzież do odprawienia spowiedzi św. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

10.POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW. W niedzielę 11 października o 10.30 .Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

11.SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA Dziękujemy Paniom ul. Zgrzebnioka numery nieparzyste za sprzątanie kościoła. W nowym tygodniu prosimy o pomoc parafian ulicy Zgrzebnioka numery parzyste..

12.KANCELARIA W CZASIE PANDEMII: Ograniczamy do minimum kontakt bezpośredni , drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefoniczną 32 3814650 i bezpośrednio po Mszach św. w każdej sprawie w czwartek a także w sobotę i niedzielę.

Sprawy przedślubne: termin spotkania w kancelarii umawiamy telefonicznie lub mailowo.

13.Uwaga ! W kancelarii obowiązuje zasłanianie nosa i twarzy a także wcześniejsza dezynfekcja rąk W STACJI DEZYNFEKCYJNEJ PRZED KANCELARIĄ.

ZASADY SANITARNE OBOWIĄZUJĄCE W KOŚCIELE W OKRESIE PANDEMII

1.Zakrywanie nosa i ust- TZW. MASECZKI- bezwzględnie obowiązkowe
2.Przyjmowanie Komunii św. na rękę w nawie głównej
3.Osoby pragnące przyjąć w tradycyjnej formie czynią to na końcu udzielania Komunii św. przyjmując Pana Jezusa przed bocznym Ołtarzem Miłosierdzia (OBOWIĄZEK ROZDZIELENIA OSÓB )
4.Wszystkich uczestników liturgii obowiązuje dystans społeczny odległość 1,5 m
5.DEZYNFEKUJEMY OBOWIĄZKOWO RĘCE przy wejściu do kościoła. Zostały zainstalowane dodatkowe automatyczne dozowniki płynu odkażającego anti-virus.
6. Za względów bezpieczeństwa sanitarnego na razie rezygnujemy z rozprowadzania kartek z intencjami, które skupiają dotyk kilkuset osób, co stwarza niebezpieczeństwo transmisji.
7.SZANUJEMY BLIŹNICH I RESPEKTUJEMY ZASADY SANITARNE W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO INNYCH I SWOJE.
8.SPOWIEDŹ ŚW. codziennie przed Mszami św. MOŻLIWA Z ZACHOWANIEM ZASAD EPIDEMICZNYCH POZA KONFESJONAŁEM (przed zakrystią) A TAKŻE W KONFESJONALE Z ZACHOWANIEM ZASAD ( MASECZKA, DEZYNFEKCJA )

Na nowy tydzień nauki i pracy niech Bóg nam błogosławi.
KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚW., ŚWIĘCI ARCHANIOŁOWIE MICHALE, GABRIELU I RAFALE, ANIOŁOWIE STRÓŻOWIE, ŚW. HIERONIMIE, ŚW. TERESO OD DZIECIĄTKA JEZUS, ŚW. FRANCISZKU Z ASYŻU, MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI