II NIEDZIELA ADWENTU  8 .12. 2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

W II Niedzielę Adwentu modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie.

Dzisiaj wpatrujemy się w naszą adwentową przewodniczkę  po drogach zbawienia Najświętsza Maryję Pannę, której uroczystość jej Niepokalanego Poczęcia dziś obchodzimy.

Równocześnie w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

Witamy dziś w naszym Kościele ojca Dariusza Samborę, przewodnika po Ziemi św, a zarazem misjonarza, który  wygłosi do nas Kazanie  i zapowie Misje Parafialne Roku 2020

Msza św. popołudniowa dziś  o 14.00

1.RORATY Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w roratach. .

RORATY udziałem dzieci będą odprawiane w środę, czwartek i piątek o 17.00 a także niedzielna Msza św. o godz.10.30 włączona będzie w rozważania adwentowe.

Dzieci uzupełniają  wyklejankę adwentową obrazkami, które otrzymują w czasie rorat i w niedziele adwentowe.

W tym roku  wybieramy się na wędrówkę po najważniejszych zdarzeniach  biblijnych poprzedzających narodziny Dzieciątka Jezus.

Dorośli zaś przybliżają sobie w czasie rorat postać Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jako przygotowanie do jego beatyfikacji.

RORATY z udziałem dorosłych  w tym tygodniu w poniedziałek o 8.00., wtorek o 8.00 oraz w sobotę o 7.00

SOBOTNIE RORATY W KAPLICY GODZINA 7.00 RANO

2.SPOTKANIE ADWENTOWO WIGILIJNE DLA SENIORÓW odbędzie się w czwartek 12 grudnia. O 10.30 odprawiona  zostanie msza św. roratnia w intencji seniorów,  później spotkanie przy stole „ Pod skrzydłami Anioła” dla osób uprzednio zgłoszonych.

3.KANCELARIA W ADWENCIE CZYNNA

W PIĄTKI  i SOBOTY PO MSZY ŚW. PORANNEJ

W ŚRODY, CZWARTKI, PIĄTKI po mszy św. wieczornej

4.NIEDZIELA MODLITWY ZA KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE. Dziś modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie.  Panie z Zespołu Charytatywnego   zbiorą nasze ofiary

5.MIESIĘCZNA KOLEKTA NA OGRZEWANIE KOŚCIOŁA w przyszłą niedzielę

6.SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA Dziękujemy Paniom ulicy 3 Maja nry nieparzyste W tym tygodniu prosimy parafian ulicy 3 Maja  nry parzyste

7.ŚWIECE WIGILIJNE, OPŁATKI. PRZED KOŚCIOŁEM  możemy zaopatrywać się w świece wigilijne i  poświęcone opłatki.( w tygodniu w zakrystii).

8.DARY DLA POTRZEBUJĄCYCH  Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego do środy możemy składać dary świąteczne dla potrzebujących w postaci produktów spożywczych  i środków chemicznych do soboty tego tygodnia,

9.ODWIEDZINY CHORYCH będą miały miejsce w  tygodniu przed  świętami. Zapisy do 15 grudnia w zakrystii.

10.ŚWIATŁO BETLEJEMSKIE zapłonie w naszym kościele w niedzielę 22 grudnia. Będzie je można zabierać do domów .

1. OFIARY ZA REZERWACJĘ ŁAWEK ZA ROK 2019 składamy u Pana Kościelnego w zakrystii do 15 grudnia

12.NIEDZIELA RADOŚCI .POŚWIĘCENIE FIGUREK DZIECIĄTKA JEZUS

W przyszła niedzielę 15.12  przeżywać będziemy niedzielę radości ( różowe szaty liturgiczne) . Przynieśmy w tym dniu , rzymskim zwyczajem figurki Dzieciątka Jezus do poświecenia.

13.REMONT KOŚCIOŁA. RENOWACJA SUFITU. Obejmuje ubogacenie sufitu łukami dekoracyjnymi, naprawę ubytków i malowanie specjalistycznymi farbami . Koszt inwestycji to kwota około 30 tysięcy złotych.  Planujemy tez podświetlenie dekoracyjne łuków sufitu.  Prosimy Parafian o przekazywanie darowizn na ten cel na konto parafialne z dopiskiem. „malowanie” lub też do imiennej księgi wpłat w zakrystii.

Wpłaty na konto podlegają odpisom podatkowym  w rozliczeniu rocznym

Numer Konta:  18 1090 2011 0000 0001  2973  0779

GOTUJCIE DROGĘ PANU, PROSTYMI CZYŃCIE ŚCIEŻKI WASZEGO ŻYCIA”

MARANA  THA  ! PRZYJDŹ PANIE JEZU !

PRZYBĄDŹ PANIE , BO CZEKAMY, TWEGO PRZYJŚCIA WYGLĄDAMY, BO ŹLE NAM ŻYĆ BEZ CIEBIE !