OGŁOSZENIA NA CZAS EPIDEMII

Aktualne od 25 marca

1.NASZA NADZIEJA W BOGU MIŁOSIERNYM.
TRWAJMY W MODLITWIE W ŁĄCZNOŚCI Z MARYJA, MATKĄ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Czyńmy to w naszych domach, łącząc się duchowo i przez media z miejscami sprawowania Eucharystii i wspólnej modlitwy, zwłaszcza o 20.30 przez rodzinny Różaniec, Apel Jasnogórski i modlitwę do Matki Bożej Lekarki.

2.WSPIERAMY MODLITWĄ TYCH ,KTÓRZY WALCZĄ O LUDZKIE ŻYCIE I ZDROWIE, podejmując wielki trud służby bliźniemu , zwłaszcza w naszej Ojczyźnie i środowisku.
MÓDLMY SIĘ ZA OFIARY PANDEMII I O OCALENIE DLA ŚWIATA, NAS SAMYCH I NASZYCH RODZIN.

3. DLA DOBRA NASZYCH BLIŹNICH I NASZEGO POSTĘPUJEMY ZGODNIE Z ZARZĄDZENIAMI WŁADZ PAŃSTWOWYCH I KOŚCIELNYCH . UNIKAMY ZGROMADZEŃ I SKUPISK LUDZKICH. KORZYSTAMY Z TRANSMISJI MEDIALNYCH WYDARZEŃ RELIGIJNYCH.

4.WSZYSTKIE MSZE ŚW. W NASZYCH KOŚCIOŁACH OD 25.03 SĄ ODPRAWIANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.
OBOWIĄZUJE DYSPENSA DO ODWOŁANIA NA MSZE ŚW. NIEDZIELNE I ŚWIĄTECZNE

4. OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA I WIELKANOCY ODBĘDĄ SIĘ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH, BEZ BOŻEGO GROBU I ADORACJI. ŁĄCZMY SIĘ DUCHOWO W TYM CZASIE, TAKŻE PRZEZ MEDIA.

5. BRAK MOŻLIWOŚCI SPOWIEDZI W KONFESJONALE

6. ODPUSZCZENIE GRZECHÓW DOKONUJE SIĘ PRZEZ ŻAL DOSKONAŁY, KTÓRY OBEJMUJE RÓWNIEŻ SPOWIEDŹ PRZY MOŻLIWEJ OKAZJI.

7. SPOWIEDŹ POZA KONFESJONAŁEM MOŻLIWA TYLKO PO
TELEFONICZNYM UZGODNIENIU.

8. ZACHĘCAMY DO KOMUNII ŚW. DUCHOWEJ

9. POGRZEB TYLKO NA CMENTARZU PRZY UDZIALE DO 5 OSÓB

10. ODWIEDZINY CHORYCH TYLKO W OBLICZU ŚMIERCI

11. KANCELARIA TYLKO SPRAWY PILNE PO KONTAKCIE TELEFONICZNYM LUB MAILOWYM

12. KOŚCIÓŁ OTWARTY DLA MODLITWY INDYWIDUALNEJ
DO 5 OSÓB RÓWNOCZEŚNIE PRZY ZACHOWANIU
ODSTĘPU 2 METRÓW W GODZ. 9.00-16.00

13.INTENCJE MSZALNE publikowane : internet-gablotka, nie ma druku kartek
Wszystkie Msze św. zamawiane na czas najbliższy będą odprawiane według planu intencji, bez udziału wiernych. Intencje prosimy podawać drogą mailowa lub telefonicznie.

14.NASZE LĘKI I NADZIEJE SKŁADAMY W RĘCE MATKI NIEUSTAJĄCEJ POMOCY WSŁUCHANI W GŁOS PROROKA Z KSIĘGI LAMENTACJI:
„..DOBRZE JEST CZEKAĆ W MILCZENIU
RATUNKU OD PANA...”

ZARZĄDZENIA KSIĘDZA ARCYBISKUPA W CAŁOŚCI W GABLOTCE I NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII