VII NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.202

Bóg położył przed tobą Życie i śmierć .

Wprowadzenie do liturgii

Przychodzimy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa. Dziś przyszliśmy, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka. „Przed ludźmi życie i śmierć, co się podoba, to będzie ci da­ne".

Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie.

Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie, zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało". Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują".

Msza św. popołudniowa O 14.00

DZIŚ MIESIĘCZNA  KOLEKTA PARAFIALNA  . Pokrywamy opłaty energetyczne  i koszt gazu, około 7.000 zł. Bóg zapłać za ofiary.

1.NAUKI PRZEDŚLUBNE DLA NARZECZONYCH rozpoczną  się w naszym kościele w piątek 13 marca  o godz.19.00.

2.PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA  kolejne spotkanie w I CZWARTEK 5  marca o 18.00. Bierzmowanie odbędzie się 15 maja w piątek.

Osoby dorosłe, które pragną przyjąć ten sakrament proszone są o zapisywanie się w zakrystii, tam też otrzymają szczegółowe informacje.

3 .MISJE PARAFIALNE. Po 20 latach od Roku Jubileuszowego 2000 potrzeba nam wszystkim duchowej odnowy. Szybkie tempo zmian i nowa jakoś naszego  życia  domagają się także odmowy moralnej każdego z nas, by nie zagubić siebie, nie zmarnować swojego życia a co najważniejsze nie zagubić WIECZNOŚCI. Z  pewnością posłużą naszemu dobru duchowemu Misje Parafialne. Rozpoczniemy je  w środę 25 marca  w Uroczystość Zwiastowania NMP i zakończymy w V niedzielę Wielkiego Postu 29 marca 2020. Program spotkań niebawem będzie podany. Misje poprowadzi O. Dariusz Sambora Franciszkanin z Krakowa.

REKOLEKCJE SZKOLNE odbędą się w ramach Misji od  25-27  marca.

4.NASZE INWESTYCJE REMONTOWE

*REMONT I RENOWACJA ORGAN. Konieczny jest remont i renowacja na szych organ. Ostatni gruntowny  remont był przeprowadzony  około 18 lat temu , a przegląd 10 lat temu. Troska o stan i wygląd tego cennego instrumentu wymaga przeprowadzenia  koniecznych prac naprawczych i konserwatorskich. Rozpoczęły się w miniony poniedziałek od demontażu piszczałek.  Planowany koszt to około 15.000 zł. Na czas remontu korzystamy z organ elektronicznych.

*MALOWANIA CIĄG DALSZY.  Demontaż piszczałek organowych umożliwi nam,  po postawieniu rusztowań , dokończenie remontu tylnej ściany kościoła  i dokończenie malowania.  Koszt inwestycji około 30.000  zł

*RENOWACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ NIESTAJĄCEJ POMOCY prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków w pracowni konserwatorskiej w Katowicach. Planowane ukończenie prac to marzec 2020, połączone z uroczystym wprowadzeniem odnowionego Obrazu w czasie Misji  w marcu 2020.  Koszt prac związanych z obrazem i obramowaniem w prezbiterium to ponad 25.000 zł.

5.REMONT KOŚCIOŁA.

Ofiary na remont kościoła można składać w zakrystii do Złotej Księgi lub na konto parafialne Dotychczasowym i przyszłym darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie prowadzonych prac.

Wpłaty na konto podlegają odpisom podatkowym  w rozliczeniu rocznym

Numer Konta:  18 1090 2011 0000 0001  2973 0779

6.KAPLICA została przywrócona do użytkowania 1 grudnia 2019. Odbywać się w niej  będą okolicznościowe nabożeństwa i jak do tej pory służy  nam jako miejsce modlitwy przy zmarłym.  Dostęp do kaplicy możliwy po kontakcie z Panem Kościelnym.

Po zakończeniu  prac remontowych w kościele  uruchomimy fundację na zakup chłodni przedpogrzebowej.

7.SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA Dziękujemy Paniom ul. Piaskowej i Asnyka za sprzątanie kościoła. W nowym tygodniu prosimy o pomoc parafian ulicy Daaba , Żródlanej i Brynickiej

8.JEDEN PROCENT DLA NASZYCH PARAFIAN Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Jeden procent możemy przekazać na różne organizacje pożytku publicznego w tym także dla naszych chorych parafian:

Tomasz Czepy ( ul. Zamkowa) ,Marta Bułka (ul.3  Maja) Stanisław Matyka (ul. Daaba).

Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku w tyle kościoła.

9.MSZA ŚW. W INTENCJI JUBILEUSZY RÓŻAŃCOWYCH ZOSTANIE ODPRAWIONA W CZASIE MISJI ŚWIĘTYCH W MARCU.

10.KANCELARIA.W tym tygodniu sprawy kancelaryjne załatwiamy w zakrystii po Mszach św.

11.TRWA REMONT ORGAN. W tym czasie korzystamy z organ elektronicznych.

12.MSZE ŚW. W niedzielę 23.02 będą odprawione o 8.00, 10.30. 14.00 i 15.30.

Na czas nowego tygodnia niech nam Bóg Błogosławi !