Ogłoszenia     parafialne

XV NIEDZIELA 12  LIPIEC 2020

Słowo Boże zwiastuje prawdę i może skutecznie przemienić człowieka.

Wprowadzenie do liturgii

Gromadzimy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. Słuchajmy uważnie Bożego Słowa, radośnie dziękujemy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę zbawienia.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Słowo Boże jest skuteczne — to znaczy, że co zwiastuje to sprawia, tylko od człowieka zależy czy ma dobrą wolę, czy jest jak urodzajna ziemia, która może przynieść plon. Jesteśmy słabymi ludźmi, ale nieustannie towarzyszy nam nadzieja i radosna Boża obietnica, że wraz z całym stworzeniem będziemy przemienieni, jeżeli otworzymy się na Boże słowo, którym tak obficie karmi nas Kościół każdej niedzieli.

Dziś miesięczna kolekta remontowa. Dziękujemy za składane ofiary tym razem na  prowadzony remont organów

Msze św. popołudniowa   o 14.00

1.ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ.

W czwartek 16.07 przypada Święto MB z Góry Karmel , zwane też Świętem MB Szkaplerznej

Zawierzamy nasze życie wstawiennictwu Matki Bożej Szkaplerznej, której medaliki wielu z nas nosi. Niech ochrania nas przed złem i pomaga zwyciężać dobrem. Prosimy o to w dzień jej Święta związanego z jej Objawieniem na Górze Karmel.

2.NABOŻEŃSTWA TYGODNIA

- w poniedziałek o 7.30 różaniec grupy modlitewnej

-w środę nowenna do MBNP

3.SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA Dziękujemy Paniom ulicy  Łakowej  za sprzątanie kościoła. W nowym tygodniu prosimy o pomoc parafian ul. Pokoju.

4.INTENCJE MSZALNE NA LIPIEC prosimy podawać w najbliższym czasie do zakrystii

5.SPOWIEDŹ ŚW. codziennie przed Mszami św. MOŻLIWA Z ZACHOWANIEM ZASAD EPIDEMICZNYCH POZA KONFESJONAŁEM (przed zakrystią) A TAKŻE W KONFESJONALE   Z ZACHOWANIEM ZASAD ( MASECZKA, DEZYNFEKCJA OSŁONY PO KAŻDYM PENITENCIE)

6.KANCELARIA drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefoniczną 32 3814650 i bezpośrednio po Mszach św. w każdej sprawie w środę, czwartek a także w niedzielę.

7.PORZĄDEK MSZY SW. NIEDZIELNYCH w czasie wakacji:

• sobota 16.30
  • niedziela 8.00, 10.30, 14.00.

Zwracamy uwagę, że Msza św. sobotnia będzie odprawiana o 16.30

Msze św. w tygodniu według bieżącego planu podanego w ogłoszeniach.

Na nowy tydzień niech Bóg nam Błogosławi !

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy wiele darów Bożych za przyczyną naszej najlepszej Patronki na nowy tydzień naszych zajęć a udającym się na urlopy bezpiecznego wypoczynku  i szczęśliwych podróży.