OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19 marca 2023
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, która jest nazywana Niedzielą Radości – Laetare. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących ze Sakramentów. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami rozkwitających róż. Papież poświęca dzisiaj złotą różę, która będzie ofiarowana osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

2. Dzisiaj po Mszach świętych odmawiamy modlitwę do św. Józefa Opiekuna Kozłowej Góry. Tekst modlitwy zamieszczony jest na specjalnych obrazkach.

3. Ze względu na niedzielę, obchody Uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP zostają przeniesione na poniedziałek 20 marca. Jutro Msze święte będą sprawowane o 8.00; 17.30 oraz 19.00. Grupa Modlitewna poprowadzi Różaniec ze św. Józefem 0 18.30. Zawierzenie Parafii i wszystkich Parafian oraz prac parafialnych dokona się na Mszy św. 19.00, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa, pragnących powierzyć się Jego opiece. Na Mszę świętą zapraszamy również wszystkich, którym patronuje św. Józef.

4. Intencje modlitewne do św. Józefa prosimy zapisywać na kartkach wystawnych przy bocznym ołtarzu. Kartki z zapisanymi prośbami, intencjami i aktami oddania się św. Józefowi prosimy składać przy chrzcielnicy. Wszystkie zostaną umieszczone przy figurze św. Józefa w naszym kościele.

5. Dzisiaj kolekta parafialna – zamiast kolekty archidiecezjalnej. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za życzliwość dla naszej Parafii.

6. Serdeczne podziękowania za modlitewne i materialne wspieranie termomodernizacji.

7. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbiórka charytatywna przeznaczona na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

8. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła, w tym tygodniu prosimy o pomoc Parafian z ulic: Łukowej i Szafranka

9. Dziękujemy firmie „Ewi” za czyszczenie posadzki w prezbiterium naszego kościoła. W ubiegłym tygodniu płytki zostały nabłyszczone i polerowane.

10. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne
Gorzkie żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o 15.00.
Droga Krzyżowa
dla seniorów we wtorek po rannej Mszy św.
dla dzieci w czwartek o 17.00
dla wszystkich parafian w piątek o 18.15

11. Wyjazd na Pielgrzymkę ku czci św. Józefa, do Katowic i Rudy Śląskiej z projekcją filmu „Opiekun” w poniedziałek o 9.00.

12. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę na wieczorną Mszę świętą i nasze patronalne nabożeństwo – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

13. W piątek o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do wielkopostnej Spowiedzi św.

14. W sobotę 25 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Odpowiadając na apel Matki Bożej o obronę życie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja polega na codziennej modlitwie, przez dziewięć miesięcy, w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Od 25 marca do 25 grudnia, podejmujący Duchową adopcje codziennie odmawiają specjalną modlitwę oraz jedną dziesiątkę różańca. Modlimy się za dziecko, prosząc by mogło się urodzić, było kochane po urodzeniu i prowadziło święte chrześcijańskie życie. Deklaracje Duchowej Adopcji będą dostępne w zakrystii w sobotę. Zapraszamy na specjalną Mszę świętą, która będzie sprawowana o 9.30 w intencji matek w stanie błogosławionym, rodzin pragnących potomstwa oraz wszystkich rozpoczynających Duchową Adopcję. Po Mszy świętej specjalne błogosławieństwo dla matek.

15. W sobotę około godziny 10.20 dotrze do nas Rowerowa Droga Krzyżowa organizowana przez Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W naszym kościele będzie odprawiona kolejna stacja tej Drogi Krzyżowej.

16. W sobotę od 15.00 Adoracja z okazją do Spowiedzi świętej.

17. Wszystkich czcicieli świętego Szarbela zapraszamy sobotę na Mszę świętą o 16.30, w intencji o uzdrowienie duszy i ciała, za chorych i cierpiących oraz za wszystkich czcicieli św. Szarbela.

18. Zmiana czasu z zimowego na letni dokona się w nocy z soboty na niedzielę (25 – 26 marca).

19. W miniom tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, z tej okazji składamy najlepsze życzenia Piekarzom i Cukiernikom z Cechu Rzemiosł Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Serdeczne podziękowania dla Rodziny Konował za kosz pieczywa oraz całoroczne wspieranie Parafii oraz działań charytatywnych i pielgrzymek.

20. Nabożeństwa tygodnia:
niedziela 15.00 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
poniedziałek 18.30 – Różaniec Grupy Modlitwy – ze św. Józefem.
wtorek 8.30 – Droga Krzyżowa dla Seniorów
środa 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
czwartek 17.00 – Droga Krzyżowa dla Dzieci
piątek 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Adoracja i okazja do Spowiedzi św. do 17.15
18.15 – Droga Krzyżowa.
Sobota 15.00 – Adoracja i okazja do Spowiedzi św.

21. Przed Nabożeństwami Pasyjnymi modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i dobrodziejów. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

22. Tradycyjnie, przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego do Niedzieli Palmowej, możemy składać dary świąteczne dla potrzebujących .

23. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można już składać w zakrystii.

24. Świece – Paschaliki Wielkanocnego Dzieła Caritas można nabywać w zakrystii, w cenie 10 złotych.

25. Parafialna Kozłowogórska Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej jest planowana na sobotę przed Niedzielą Palmową – 1 kwietnia. Koszt 50 złotych. Zapisy do przyszłej niedzieli – 26 marca.

26. Parafialna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Kozłowej Góry na trasie kościół – cmentarz, w piątek 31 marca. Początek w kościele o 18.15. Plan Drogi Krzyżowej ulicami Parafii.

18.15 – Początek nabożeństwa w kościele parafialnym. Rozważania do stacji przygotowują Czciciele św. Szarbela. Rozważania będą czytane przed
przedstawicieli grup, wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie Parafii. Parafianie należący do tych wspólnot będą też nieśli krzyż.

Wstęp – Czciciele świętego Szarbela.
Stacja I – Żywy Różaniec
Stacja II – Rada Parafialna
Stacja III – Zespół Charytatywny
Stacja VI – Pielgrzymka Rodzin
Stacja V – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio
Stacja VI – Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii
Stacja VII – Zespół Misyjny
Stacja VIII – Chór „Halka”
Stacja IX – Ministranci
Stacja X – Rodzice Dzieci Komunijnych
Stacja XI – Parafialny Klub Rowerowy
Stacja XII – Kandydaci do Bierzmowania
Stacja XIII – DKS „Czarni” Kozłowa Góra
Stacja XIV – Służba kościelna
Zakończenie – Czciciele świętego Szarbela.
Teksty rozważań można od dzisiaj odbierać w zakrystii.

27. Katechezy chrzcielne dla Rodziców i Chrzestnych będą odbywały się w najbliższych miesiącach: 14 kwietnia, 19 maja o godzinie 18.15.

28. Zapraszamy na pielgrzymkę w Bieszczady. Szczegóły na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

29. Zespół Misyjny rozprowadzać będzie PALMY WIELKANOCNE. Palmy można będzie nabyć przed naszym kościołem w sobotę i niedzielę 25 i 26 marca oraz w sobotę 1 kwietnia i Niedzielę Palmową. W tym roku zysk z palemek będzie przeznaczony na pomoc Ugandzie. Trwa tam epidemia eboli, potrzebne są leki i żywność – to teraz ich najpilniejsza potrzeba. Polecamy sprawę pomocy Ugandzie Waszej życzliwej hojności.

30. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w Wielkim Tygodniu – 3 i 4 kwietnia. Początek o 10.30. Zapisy w zakrystii.

Wielki Poniedziałek – strona kościoła
Wielki Wtorek – strona szkoły

31. Rekolekcje Wielkopostne dla naszej Szkoły Podstawowej odbędą się w Wielkim Tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę. Rekolekcje poprowadzi o. Heribertus Florianus Wea – Indonezyjczyk ze Zgromadzenia Werbistów. Przypominamy, że w czerwcu odbędą się u nas Misje Święte dlatego nie ma w Wielkim Poście rekolekcji parafialnych.

32. Więcej informacji o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Co to jest Duchowa Adopcja?
Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.
Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - radosnej, światła, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
 
Jakie mogą być dodatkowe postanowienia?
Dodatkowymi postanowieniami mogą być np. częsta spowiedź i Komunia święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy (litanie, koronki, nowenny...). Należy podejmować postanowienia realne, mając ma uwadze indywidualne możliwości ich wypełnienia.
Czy można podejmować Duchową Adopcje bez dodatkowych postanowień?
Tak. Dodatkowe postanowienia nie są obowiązkowe, choć adoptujący chętnie je podejmują.
 
Jak powstała Duchowa Adopcja?
Powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek Duchowej Adopcji powstał w kościele ojców Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice.

Jakie są owoce Duchowej Adopcji?
Duchowa Adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Jako bardzo konkretny, bezinteresowny i osobisty dar (modlitwy, ofiary, post) pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Ucząc systematycznej modlitwy i pozytywnego działania pogłębia kontakt z Bogiem. Pomaga odkrywać głęboki sens praktyk ascetycznych, może się stać czynnikiem odrodzenia wspólnej modlitwy i miłości w rodzinie.

Kto może podjąć Duchową Adopcję?
Każdy: osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci podejmują ją za zgodą i pod opieką rodziców.
Czy można adoptować więcej niż jedno dziecko?
Każdorazowe przyrzeczenie Duchowej Adopcji dotyczy tylko jednego dziecka.
Czy wiemy jakiej narodowości będzie adoptowane dziecko?
Nie wiemy. Imię dziecka zna jedynie Bóg.

Skąd pewność wysłuchania mojej modlitwy?
Naszą pewność opieramy na wierze we wszechmoc i nieograniczone miłosierdzie Boże. Bóg jest Dawcą Życia
i Jego wolą jest, by każde poczęte dziecko żyło i było otoczone miłością rodziców.
Czy jest grzechem jeśli danego dnia zapomni się odmówić modlitwę?
Zapomnienie nie jest grzechem. Grzechem jest świadome i dobrowolne zlekceważenie składanego Bogu przyrzeczenia.

Czy przerywa się Duchową Adopcję, gdy zaniedbało się modlitwę przez dłuższy czas?
Długa przerwa (miesiąc, dwa) przerywa Duchową Adopcję. Należy wtedy ponowić przyrzeczenie i starać się je dotrzymać. W przypadku krótkiej przerwy należy duchową adopcję kontynuować, przedłużając modlitwę
o opuszczone dni.
 
Czy Duchową Adopcję mogą podejmować osoby żyjące w związkach niesakramentalnych?
Tak, podobnie jak i osoby rozwiedzione.

Zachęcamy do podjęcia wielkiego dzieła Duchowej Adopcji.

Zapraszamy na Mszę św. w sobotę 25 marca o 9.30.

Pliki Cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.