Drukuj
Odsłony: 23118

KANCELARIA PARAFIALNA W OKRESIE PANDEMII:

- Drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Drogą telefoniczną: 32 381 46 50

Ograniczamy do minimum kontakt bezpośredni zapraszamy bezpośrednio po Mszach św. w każdej sprawie w czwartek a także w sobotę i niedzielę.

Spotkania w sprawach związanych z przygotowaniem do Sakramentu Małżeństwa umawiamy indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną.

Uwaga! W kancelarii parafialnej obowiązują zasady pandemiczne (dystans i maseczki).

 

PRACE REMONTOWE - NUMER KONTA PARAFIALNEGO

Dziękujemy serdecznie wszystkim DARCZYŃCOM za dotychczasowe ofiary składane na Fundusz Remontowy naszego kościoła.
Wdzięczni jesteśmy za każda ofiarę, która pozwoli pokryć do końca należności za wykonane prace.


Numer Konta: 18 1090 2011 0000 0001 2973 0779
Parafia Matki Bożej Niestającej Pomocy Piekary Śląskie ul. Powstańców Śl. 38

 

Ogłoszenia parafialne


XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10. 2020

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY -POCZĄTEK TYGODNIA MISYJNEGO
Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną obchodzony w dzisiejszą niedzielę, 18 października to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny.
Wykorzystajmy ten czas , aby ożywić w sobie świadomość, iż Duch Święty napełnia nas i posyła, włączając w misję Kościoła, 
Hasłem tego tygodnia są słowa „Ota ja poślij mnie”ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY. -ŚWIĘTO SŁUŻBY ZDROWIA
DZIŚ W NIEDZIELĘ 18 października przypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty.
Modlimy się w intencji całej Służby Zdrowia, a naszym Drogim Parafianom pracującym w Służbie Zdrowia, Lekarzom, Pielęgniarkom i Pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia z okazji ich patronalnego Święta Św. Łukasza i życzymy wytrwałości w tym trudnym czasie służby bliźniemu. Swoje słowa wdzięczności iżyczenioe przelazuje również w specjalnym liście ks. Arcybiskup Wiktor Skworc.
Msza św. popołudniowa dziś o 14.00

1.TYDZIEŃ MISYJNY. Przez cały tydzień nasza modlitwą wspierać będziemy intencje misyjne Kościoła. To nasz dar serca i dowód odpowiedzialności za cały Kościół.

2.NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE zapraszamy codziennie.
W poniedziałek 7.30 prowadzi Grupa Modlitewna
we wtorek o 17.00 prowadzi róża 7 i 8
w środę o 17.00 prowadzi róza 9 i 10
w czwartek o 7.30 prowadzi róża 11, 12
w piątek o 16.30 prowadzi klasa VII a i b
w sobotę o 7.30 prowadzi Róża 13 i 14
w niedzielę o 7.30 prowadzą Zelatorki Żywego Różańca

3.WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II przypada 22 października w dniu inuguracji jego pontyfikatu w 1978 roku. Zapraszamy na Msze św. o 8.00 i 16.00 oraz na dziękczynny różaniec o 7.30

4.ZBIÓRKA MISYJNA na zakończenie Tygodnia Misyjnego ZOSTANIE PRZEPROWADZONA W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ PO MSZACH ŚW.

5.ZALECANIA ZA ZMARŁYCH. Zalecki za zmarłych w intencji których modlić się będziemy w czasie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych i odprawimy za nich Msze św. możemy składać w zakrystii .

6.DYŻUR NA CMENTARZU PANA ZAKLIKI. Nasz grabarz Pan Krzysztof Zaklika będzie dyżurował na cmentarzu : 

sobota 31.10, poniedziałek 2.11, wtorek 3.11 od 8.30 do 11.00 i środa  4.11 od 15.00-17.00

7.MSZE ŚW. RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH NIE BĘDĄ ODPRAWIANE na cmentarzu lecz w KOŚCIELE w różnych terminach

8.URODZINY KS. ARCYBISKUPA SENIORA DAMIANA ZIMONIA
W niedzielę 25 października obchodzi swoje 86 urodziny nasz Arcybiskup Senior Ks. Damian Zimoń. Jubilata obejmujemy nasza modlitwą składając serdeczne życzenia jako wyraz wdzięczności i pamięci

9.SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA Dziękujemy Paniom ul. Szafranka i Łukowej za sprzątanie kościoła . W nowym tygodniu prosimy o pomoc parafian ulicy Grunwaldzkiej.

10.ORGANY . Dziękujemy Parafianom za wszelkie ofiary przekazane na remont organ. Koszt całkowity wyniósł ponad 27 ooo zł. Pozostały jeszcze do spłacenia dwie raty. Dziękujemy za zrozumienie i dzisiejsze ofiary, ostatnia kolekta na ten cel w listopadzie.

11. ZMIANA NA STANOWISKU ORGANISTY. Z dniem 30 września zakończył pracę organista Janusz Gajda. Dziękujemy mu za wykonywaną dotychczas pracę. 
Obowiązki organistowskie w całkowitym wymiarze pół etatu , bo tyle wynosi, zgodnie w Regulaminem Pracy Organistów w Archidiecezji Katowickiej całkowity czas pracy w naszym kościele , podjęło małżeństwo organistów Jan i Monika Kudelko. Ufamy że ich służba ubogaci naszą liturgię i ułatwi nam wspólny śpiew liturgiczny. Informujemy , że w związku ze zmianami na stanowisku organisty nie dokonujemy ŻADNYCH DODATKOWYCH OFIAR DLA ORGANISTY Z TYTUŁU TZWN. MSZY ŚW. DODATKOWYCH, ŚLUBÓW CZY POGRZEBÓW.

12. KAPLICA NASZA JEST JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU UDOSTĘPNIONA JAKO MIEJSCE MODLITWY PRZED POGRZEBOWEJ. Po spłacie należności za organy rozpoczniemy gromadzenie środków na chłodnię dla ciał Zmarłych. ZAKUP SARKOFAGU CHŁODNICZEGO DLA DWÓCH OSÓB PRZEWIDZIANY JEST W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

13.ZALEGŁY RACHUNEK ZA GAZ. Otrzymaliśmy rachunek wyrównawczy za gaz z czasu marcowej pandemii. Jego wysokość to prawie 5000 zł. Ofiary na ten cel będzie można złożyć w niedzielę 1 listopada.

14.ZAPISY INTENCJI MSZALNYCH NA ROK 2021. Można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2021. Czyńmy to mailowo, telefonicznie lub na karteczkach przekazywanych do zakrystii z podaniem numeru telefonu (w celu potwierdzenia). W ten sposób unikniemy większych zgromadzeń przed kancelarią i prze to będziemy bardziej bezpieczni.

15.MASECZKI W TYLE KOŚCIOŁA. Dla osób , które zapomniały maseczki a pragną uczestniczyć w nabożeństwie w kościele przygotowano atestowane maseczki , wystawione w tyle kościoła. Proszę z nich korzystać, by czuć się bezpiecznie i nie stać się zagrożeniem dla innych.

ZASADY SANITARNE OBOWIĄZUJĄCE W KOŚCIELE W OKRESIE PANDEMII
DYSTANS + DEZYNFEKCJA+ MASECZKI+ ROZWAGA

1.DYSTANS 1,5 metra zgodnie z najnowszymi wytycznymi Z DNIA 16.10 , jedna osoba na 4 m kwadratowe. Dystans nie dotyczy osób zamieszkujących wspólnie, mogą siedzieć razem.
2.DEZYNFEKCJA DEZYNFEKUJEMY OBOWIĄZKOWO RĘCE przy wejściu do kościoła. Zostały zainstalowane dodatkowe automatyczne dozowniki płynu odkażającego anti-virus przy wejściu do kościoła. Korzystajmy z nich również bezpośrednio prze przyjęciem Komunii św. na rękę.
3. MASECZKI CZYLI ZAKRYWANIE UST I NOSA- bezwzględnie obowiązkowe. Do dyspozycji wiernych, KTÓRZY ICH ZAPOMNIELI w tyle kościoła .
4.Przyjmowanie Komunii św. na rękę w nawie głównej
5.Osoby pragnące przyjąć w tradycyjnej formie czynią to na końcu udzielania Komunii św. przyjmując Pana Jezusa przed bocznym Ołtarzem Miłosierdzia (OBOWIĄZEK ROZDZIELENIA OSÓB 
6. Za względów bezpieczeństwa sanitarnego na razie rezygnujemy z rozprowadzania kartek z intencjami, które skupiają dotyk kilkuset osób, co stwarza niebezpieczeństwo transmisji.
7.SZANUJEMY BLIŹNICH I RESPEKTUJEMY ZASADY SANITARNE W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO INNYCH I SWOJE.
8.SPOWIEDŹ ŚW. codziennie przed Mszami św. MOŻLIWA Z ZACHOWANIEM ZASAD EPIDEMICZNYCH POZA KONFESJONAŁEM (przed zakrystią) A TAKŻE W KONFESJONALE Z ZACHOWANIEM ZASAD ( MASECZKA, DEZYNFEKCJA )
9.KANCELARIA W CZASIE PANDEMII: Ograniczamy do minimum kontakt bezpośredni , drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefoniczną 32 3814650 i bezpośrednio po Mszach św. w każdej sprawie w czwartek a także w sobotę i niedzielę.
Sprawy przedślubne: termin spotkania w kancelarii umawiamy telefonicznie lub mailowo.
10.Uwaga ! W kancelarii obowiązuje zasłanianie nosa i twarzy a także wcześniejsza dezynfekcja rąk W STACJI DEZYNFEKCYJNEJ PRZED KANCELARIĄ.

 

Na nowy tydzień nauki i pracy wszystkim uczestnikom niedzielnej liturgii życzymy wiele łask bożych i sił potrzebnych do życia w duchu miłosierdzia względem bliźnich.

„Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody”
„Oto ja poślij mnie”